Volba profilu
Vyhledat objekt
Ceník RPO a služeb
Následník - Kaskáda

Logickým následníkem RPO je generačně zcela nový systém eKaskáda:

www.ekaskada.cz
Odkazy
Černý - počítačové služby
Článek  Generační výměna telefonní ústředny
AutorČerný Pavel
Vznik12.11.2014 18:50,  poslední úprava 18.11.2014 10:58

Generační výměna pobočkové telefonní ústředny

Tak nás opět zasáhl pokrok :-)

Prakticky od začátků existence firmy jsme využívali analogovou telefonní pobočkovou ústřednu, Ateus 420 od české firmy 2N. Známe ji mnozí. Dodnes na mnoha telefonních linkách slyšíme její typický zvuk při čekání na přepojení. Nám sloužila více než 20 let, dá se říci, že bez problémů. Můžeme jí vyslovit dík a poklonu za desetitisíce hovorů, které za ta léta zprostředkovala.
Zároveň s touto letitou ústřednou nám celou tu dobu sloužily analogové telefony Panasonic, které v době svého pořízení byly Hi-Tech.


Jenže v dnešní době vzniká potřeba pracovat s VoIP telefonními linkami, GSM bránami apod, což jsou věci, vyžadující zcela zásadní změnu technologie.
Po nejednoduchém rozhodování jakou cestou se pustit dál, jednoho dne jsme měli na stole novou techniku:


Nasadili jsme do provozu moderní pobočkovou ústřednu MyPBX U100, která sama o sobě umožňuje provoz až 100 VoIP účtů, kromě toho díky slotům na přídavné moduly i několik analogových linek (kvůli provozu elektronického vrátníka na vchodu budovy) a GSM brány. Uvnitř firmy jsme nasadili IP telefony s přenosnými "ručkami" a náhlavními soupravami pro efektivní práci, kdy jsou obě ruce volné pro práci s klávesnicí.


Takže došlo k razantní technické změně, kterážto podstatně vylepší možnosti komunikace zákazníků s námi. Doplnili jsme současné telefonní linky o jedno nové číslo v mobilní síti (instalováno do GSM brány v ústředně) a o jedno VoIP číslo. Změnili jsme vnitřní uspořádání komunikace s ohledem na pružnost služeb zákazníkům a na zřetelné rozlišení účelu, kterému jednotlivé linky slouží. Vše je doplněno IVR systémem (hlasový průvodce), který poslouží těm volajícím, kteří místo konkrétního pracoviště volají na univerzální firemní čísla.

Jako každá změna, i tato se vyznačuje typickým efektem - stojí to podstatně větší úsilí, než se původně předpokládalo. Věříme však, že to za to stojí :-))


Nová telefonní čísla jsou uvedena na stránce s kontakty.

Detekce Javascriptu proběhla. (?)
Návštěv webu: 304924.